21lut/17

100 urodziny HARCERSTWA W BYDGOSZCZY

Jesteśmy Harcerską Drużyną Nieprzetartego Szlaku „KORNELKI” z POLSKI z miasta BYDGOSZCZ. Działamy przy Zespole Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy (http://www.ZS30.pl). Nasze szeregi zasilają harcerze z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu. Tworzymy zgrany zespół, który stara się przestrzegać i postępować zgodnie z prawem i przyrzeczeniem harcerskim. Naszym celem jest stwarzanie warunków młodym podopiecznym do wszechstronnego rozwoju na miarę ich możliwości , usamodzielniania oraz obcowania z przyrodą podczas zlotów, biwaków, rajdów.

W tym roku obchodzimy 100 urodziny HARCERSTWA W BYDGOSZCZY. Lubimy świętować w dużym gronie. Jeżeli chcecie sprawić nam radość prześlijcie z tej okazji życzenia na kartce pocztowej lub krótki filmik. Dziękujemy

pwd Agata Malinowska, pwd Patrycja Zastempowska (p.zastempowska@gmail.com)

Nasz adres: Zespół Szkół nr 30 Specjalnych), ul. JESIONOWA 3A, 85-149 BYDGOSZCZ, POLSKA

kornelki1

linia-pozioma

21lut/17

Papugarnia w Bydgoszczy

W styczniu uczniowie klas I ub i II ub i nauczani indywidualnie pod opieką p. Agnieszki Ege – Oppenkowskiej i p. Beaty Breitenbach byli w niedawno otwartej w Bydgoszczy Papugarni. Te niezwykłe, egzotyczne ptaki mogliśmy zobaczyć z bliska, siadały nam na ramionach. Było to naprawdę niezwykłe przeżycie.

linia-pozioma

21lut/17

Muzeum Oświaty

Dnia 25 stycznia 2017 odbyła się wycieczka do Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Uczniowie klas I ub, II ub i nauczanie indywidualnie pod opieka p. Joanny Przybyłowskiej i Agnieszki Ege – Oppenkowskiej mogli zobaczyć jak dawniej wyglądała nauka w szkole, jak uczyli się ich rodzice i dziadkowie.

linia-pozioma

21lut/17

Rozwijanie samodzielności

 

Uczniowie klas I ub i II ub mają zajęcia w sali doskonalenia umiejętności praktycznych. Obsługa pralki, zmywarki, pranie i prasowanie nie mają dla naszych podopiecznych żadnych tajemnic. Wszystkie zadania w tej sali mają na celu rozwijanie umiejętności niezwykle ważnych w samodzielnym życiu.

linia-pozioma

20lut/17

Zajęcia z gotowania

Uczniowie klas I ub i II ub w każdy niemal poniedziałek doskonalą swoje umiejętności kulinarne. Zajęcia rozwijają zdolności manualne, organizacyjne, a przede wszystkim pozwalają na większą samodzielność w przyszłości. Nasi kucharze radzą sobie coraz lepiej :)

linia-pozioma

17lut/17

Półolonie zimowe

Tegoroczne półkolonie były bardzo udane. Zimowa aura dopisała, a różnorodność zajęć była zachwycająca :) Byliśmy na wycieczce w Myślęcinku, gdzie oglądaliśmy pokazy ratowników i piekliśmy kiełbaski. W szkole były zajęcia, na których wykonywaliśmy kule kąpielowe i maski karnawałowe. Odwiedziła nas pani, która nauczyła efektownie malować farbami na wodzie. Wybraliśmy się również popływać na basenie. Bardzo podobał nam się film „Mój przyjaciel smok”. Oczywiście obowiązkowo dokazywaliśmy w Famyly Park :)

linia-pozioma

26sty/17

Już wiemy jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe

Teraz już wszyscy wiemy, że bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw zależy właśnie od nas! Umiemy o nie zadbać. Pani Kasia przygotowała dla nas pouczającą prezentację dotyczącą bezpiecznych ferii zimowych. Quizy, zagadki i zabawy przy akompaniamencie zimowych przebojów wcale nie były dla nas za trudne! Klasa IV z Panią Kasią i Karoliną, V z Panią Asią i VI z Panią Moniką – przygotowały olbrzymi plakat dla kolegów i koleżanek ze szkoły! Niech wszyscy pamiętają, że bezpieczeństwo jest najważniejsze – bez niego nie ma dobrej zabawy! Nasza praca została nagrodzona wspólną ucztą – dietetycznymi, ale baaaardzo smacznymi przekąskami. Dziękujęmy :-)

zobacz foto

linia-pozioma


              
25sty/17

Wesołe gotowanie

Prosty przepis na smaczne ośmiorniczki czyli kulinarne improwizacje.

Klasa Pani Marzeny oraz klasa Pani Moniki wyczarowały kulinarne przysmaki.W prosty sposób, przy wykorzystaniu paróweczek i makaronu – stworzyliśmy małe „ośmiorniczki”, które z pysznie smakowały w połączeniu z sosem pomidorowym. Spróbujcie sami! To naprawdę proste! Nie zapomnijcie poprosić dorosłych o pomoc w ugotowaniu przysmaków.

Oto składniki! miłej zabawy w kuchni!

#parówki

#makaron spaghetti

#woda

#sól

#sos pomidorowy

a także nóż,deseczka i garnek

PRZYGOTOWANIE:
 1. Parówki obieram z flaczków i kroję  na  2cm kawałki. W tym czasie nagrzewam już sobie wodę z solą.
 2. Makaron spaghetti łamię na 2 lub 3 części. W każdy kawałeczek parówki wciskam ostrożnie po kilka osobnych kawałków makaronu. Nie jest to trudne, makaron się nie łamie .
 3. Takie nadziane parówki wrzucam do gotującej się wody i czekam aż po prostu makaron się ugotuje i będzie miękki.
 4. Podaję z sosem pomidorowym .
 5. Smacznego :-)
 6. linia-pozioma

 

24sty/17

Bal karnawałowy

20170124_105715W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!
Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.
Wszędzie sami przebierańcy,
Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo kto jest kim…
W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.
Zbigniew Dmitroca

Ach co to był za bal w szkolnej świetlicy. Kolorowe balony, serpentyny i brokatowe maski. Cudowne kostiumy dzieci i fantastyczna zabawa w rytmach światowych przebojów. Nikt nie siedział na krzesłach! Konkursy zręcznościowe i taneczne porwały nas do wspólnej zabawy! To była prawdziwa kolorowa i muzyczna przygoda!                zobacz foto

linia-pozioma