22kwi/16

XVII Sesja Rady Miasta Osób Niepełnosrawnych

21 kwietnia uczestniczyliśmy w kolejnej już XVII Sesji Rady Miasta Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia nasze uczennice Zuzia i Madzia były radnymi i obradowały w Sali Sesyjnej Ratusza. Zuzia z dumą przedstawiła interpelację w imieniu naszej szkoły. To ważne i cenne, że nasz głos się liczy! W tym roku prosiliśmy o zewnętrzna siłownię do ogrodu hortiterapeutycznego. Po oficjalnej części wystąpień mieliśmy okazję skosztować pysznego i pięknego tortu upamiętniającego 670 urodziny naszej BYDGOSZCZY. Fotorelacja :) i film :)

Sesja Rady Miasta 16r (6)

linia-pozioma

02kwi/16

Wielki Mecz

1 kwietnia 2016r. o godzinie 18.00 odbył się wielki mecz, w którym wzięli udział także nasi uczniowie!! Grupa z ZS30 wprowadziła zawodników Zawisza Bydgoszcz na boisko! Byliśmy tam z nimi i mocno trzymaliśmy kciuki za naszych piłkarzy :) Fotorelacja :)

Mecz Zawisza (3)

linia-pozioma

23mar/16

Dzień Wody

23 marca obchodziliśmy Dzień Wody. Dla wszystkich uczestników czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Najmłodsi mogli zobaczyć niezwykłe przygody „Kropelki wody” (jak na taki dzień przystało), natomiast starsi toczyli boje w konkurencjach sortowych, rzecz jasna związanych m.in. z wodą. Walka była zacięta, woda lała się z każdej strony, ale było bardzo wesoło. Po tych atrakcjach rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie urodzin naszej dobrodziejki Wody, które zaczęło się piosenką Metody Klanza „Kiedy kropla goni kroplę”. Odbyły się także konkursy – plastyczny, literacki i na Najbardziej Niebieską Klasę. Dla najlepszych były dyplomy i nagrody (zdjęcia).

Dzień Wody 16r (24)

A na koniec – niespodzianka – odwiedził nas niesamowity Zajączek, który dla wszystkich miał upominki i życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy ci zajączku :)

Dzień Wody 16r (4)

linia-pozioma

 

21mar/16

Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obchodzono tradycyjnie już na sportowo. Tym razem społeczność szkolna, rodzice i nauczyciele, mieli okazję spotkać się z piłkarzami Zawiszy Bydgoszcz – Maciejem Kona i Dominikiem Kowalskim. Honorowymi gośćmi byli także Magdalena Albińska z WKS Zawisza oraz Michał Jarocha z Galerii Sportu Bydgoskiego. W trakcie imprezy zaproszeni goście musieli zatańczyć Zumbę razem z naszymi dziewczętami z zespołu „LUZaczki”. Dali sobie radę perfekcyjnie, jak na sportowców przystało.
Nie obyło się również bez konkursów i nagród, które wręczali goście honorowi, a na zakończenie dla wszystkich czekał ogromny tort. zobacz zdjęcia…
Wiosna na sportowo16r (37)
Zobaczcie co o tym wszystkim napisano o nas w Gazecie Pomorskiej (czytaj) - dziękujemy naszemu przyjacielowi szkoły - Panu Adamowi Szczęśniakowi za artykuł i zdjęcia :) pozdrawiamy
linia-pozioma