31paź/14

Pamiętajmy o tych, którzy odeszli…

SONY DSC

„…Do butów czepiają się liście
jak dusze żebrzące o litość
a zniczów języki
liżą płachtę dymną
przypaloną wonią kadzideł

chryzantemy drobnolistne
w zimnym uścisku
całują cmentarne tablice

w procesji zawodzą pacierzem
co ma nieść się błagalnie ku niebu
o litość dla świętej ziemi
w której położeni
najbliżsi…

… i najdalsi
gdzieś za oceanami 

wszystkim
daj pokój Panie –
i tym nie pogrzebanym
a zwłaszcza
nie rozgrzeszonym
największą łaskę podaruj
w dniu Świętych Obcowania…”

linia-pozioma

26paź/14

30 października – Dzień Spódnicy

Mini lub maxi, w kropki lub w paski – spódnica jest znakiem kobiecości i stylu. Już 30 października będziemy obchodzić Dzień Spódnicy! Podkreśl swoją kobiecość zakładając tego dnia właśnie spódnicę! Zachęcamy do tego wszystkie panie, nastolatki, dziewczynki, a nawet panów :) Przykładem niech dla nas będzie nasza Pani Dyrektor!

rozpoczecie2014 c

linia-pozioma

24paź/14

Kolejne spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców

23 października odbyło się drugie spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców, podczas którego mogłyśmy pod czujnym okiem pani Janczarskiej oraz pani Stanisławy Cieśla nauczyć się sztuki wykonywania talerzy, miseczek oraz ozdób z wikliny papierowej. Jak się okazało ich wykonanie nie jest aż tak skomplikowane i nie wymaga dużo wysiłku – wystarczy odrobina cierpliwości :)

Wszystkie wykonane prace będą wystawione podczas kiermaszu świątecznego, który zorganizowany będzie w Zespole Szkół nr 30. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby naszych uczniów. Zapraszamy wszystkich rodziców na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się już niedługo.

więcej zdjęć…

Martyna Karwowska-Pabianek

SONY DSC

SONY DSC

linia-pozioma

23paź/14

25 października – Dzień Kundelka

Uwaga! Już za 2 dni obchodzimy Dzień Kundelka. „W ramach obchodów Dnia Kundelka najczęściej organizowane są wystawy, gdzie właściciele dumnie prezentują swoje ukochane zwierzaki. Wiele schronisk zaprasza również na tzw. dni otwarte, zachęcając do odwiedzin i przygarnięcia bezdomnych piesków oraz ofiarowania wsparcia w postaci datków pieniężnych lub materialnych. W całej Polsce jest około 70 tysięcy bezdomnych psów – większość z nich straciła dom wskutek ludzkiej bezduszności i bezmyślności. Na szczęście część z nich ma szansę na znalezienie nowych rodzin i miłości, na którą każdy pies – kundelek czy rasowiec – z pewnością zasługuje”.

Pamiętajcie!!! Jeśli macie czworonogi, ale także inne zwierzątka – dbajcie o nie!!!

DSC04319

linia-pozioma

23paź/14

24 października – Międzynarodowy Dzień Roweru

Uwaga!!! 24 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Roweru. Zapraszamy wszystkich na wspaniałe trasy rowerowe w Bydgoszczy i okolicy. Święto Roweru ma wielu stałych uczestników, ale zaproście też inne osoby do tej formy spędzania czasu na świeżym powietrzu. To także doskonały czas na spotkania ze znajomymi, zarówno dla dzieci i osób starszych. Nie jest ważne kto dysponuje jakim rowerem. Bez względu na wiek, posiadany rower, czy możliwości zdrowotne możecie nawet spacerowym tempem, przejechać każdą trasę. Nawet jeśli ktoś słabiej się czuje, to ma okazję odetchnąć świeżym powietrzem i wyjdzie mu to bardziej na zdrowie niż gdyby został w domu.

SONY DSC

linia-pozioma

22paź/14

Kulisy filmu „Kulinarni odkrywcy”

Gotowanie nie musi wcale być trudne ani monotonne! To świetna zabawa zarówno dla małych jak i dla dużych. Nasi gimnazjaliści wcielili się w role aktorów do filmu, który ma szansę wygrać w konkursie organizowanym przez CH Tesco pt. „Kulinarni odkrywcy”. Uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy co już niedługo będziecie mogli obejrzeć w filmie. zdjęcia…
SONY DSC

Oprac. Martyna Karwowska-Pabianek

linia-pozioma

21paź/14

Talenty i pasje pracowników szkoły

Jeszcze tylko do 24 października można obejrzeć wystawę „Talenty i pasje pracowników szkoły”. Nauczyciele i pracownicy obsługi podzielili się z nami swymi wspaniałymi i różnorodnymi talentami m.in.: aranżacja ogrodu, rękodzieło, malarstwo, fotografia, czytelnictwo i historia, haft, sport…. Zobaczcie sami!

 

Wszystkim ARTYSTOM serdecznie dziękujemy.

pasje2014 (4)

 linia-pozioma

17paź/14

„Żyj smacznie i zdrowo” – Śniadanie z PCK

Dnia 16.10.2014r. skorzystaliśmy z zaproszenia pani Marii Kapuścińskiej z Polskiego Czerwonego Krzyża do wspólnego posiłku w ramach akcji „Śniadanie z PCK”. Z racji tego, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, każdy z nas z ochotą zjadł to, co przygotowali wolontariusze.  Dzięki temu dostarczyliśmy organizmowi energię na cały dzień.
SONY DSC
Opiekunowie: M. Karwowska-Pabianek, M. Przybylska, B. Drągowska

linia-pozioma