20Mar/18

Program edukacyjny FUNDACJI PGNIG

Dzisiaj nasi najmłodsi wychowankowie wzięli udział w zajęciach w ramach programu edukacyjnego Fundacji PGNIG – „Powietrze bez śmieci” 😊😊😊!!! Dzieciaki badały właściwości powietrza, ilustrowały je, dowiedziały się co to jest smog?

„Powietrze bez śmieci” to program, do którego przystąpiła nasza placówka. Program skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas I-III szkół podstawowych. Wprowadza tematykę powietrza, jego zanieczyszczeń, smogu oraz sposobów walki z nimi oraz  radzenia sobie z jego obecnością. Zajęcia przeprowadziły panie Katarzyna Józwiak i Beata Haber, która jest także koordynatorem projektu.

Więcej na temat projektu znajdziesz tutaj 🙂 Więcej zdjęć tu 🙂

06Lut/18

Koło ” Młodzi patrioci” …

Przystąpiliśmy do akcji ” RODACY BOHATEROM”, która ma na celu pomoc naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Uczniowie z klasy 3a Gim i Koła ” Młodzi patrioci” zebrali żywność, wypisali życzenia na 2018 rok i przekazali paczę szkolnemu koordynatorowi akcji.

30Sty/18

Jesionowe pogaduszki i nie tylko :-)

DRODZY RODZICE!!!

Na Facebooku powstała grupa: „JESIONOWE POGADUSZKI I NIE TYLKO :)”. Jej założycielka, p. Renata Kopliner zachęca wszystkich rodziców do dołączenia. Zapraszamy do śledzenia tego, co się dzieje w ramach Klubu Rodzica funkcjonującego w naszej szkole, do zerkania, co robimy w trakcie naszych spotkań robótkowych. Mamy nadzieję, iż będzie to również miejsce, w którym będziemy mogli porozmawiać o nurtujących nas problemach, zadać pytania w sprawach, w których mogą nam pomóc inni rodzice, wymienić się spostrzeżeniami, może wspólnie omówić jakieś propozycje.
Zakładamy, że jakikolwiek regulamin jest zbędny. Założenia są właściwie tylko dwa:

  • Grupa jest skierowana do rodziców dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy przy ul. Jesionowej 3a, ale też do wszystkich osób, które z naszymi dziećmi każdego dnia w tejże szkole pracują.
  • Tu ma być miło, serdecznie, kreatywnie.

Zapraszamy!

29Sty/18

Wycieczka do Torunia – Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy

22 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Torunia, do Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Uczestniczyli oni w warsztatach połączonych ze zwiedzaniem Centrum. Celem warsztatów było rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z obiegiem wody w przyrodzie, jej racjonalnym wykorzystaniem i zapobieganiem powstawania ścieków. więcej zdjęć…

Opiekunowie: B. Haber i R. Makowska

29Sty/18

Zajęcia Sensoplastyki®

Dzisiaj na zajęciach kreatywności uczniowie klasy Va mieli zajęcia Sensoplastyki®, które prowadziła pani Kasia Józwiak. Trochę mąki ziemniaczanej, pianka do golenia, mydło w płynie i śnieg gotowy. A później uczniowie próbowali ulepić bałwana. Mimo, że za oknem dziś aura prawie wiosenna do nas na chwilkę wróciła zima. Zabawa była fantastyczna 🙂 więcej zdjęć…