19paź/16

Teatr „Buratino”

W ramach projektu Bezpieczna+, uczniowie klas pierwszych mieli przyjemność obejrzeć baśń H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” w inscenizacji Teatru „Buratino”.
Na zwykłym, wiejskim podwórku przychodzi na świat dziwny, niepodobny do innych ptak. Przez swą odmienność nikt go nie akceptuje, dlatego jest zmuszony odejść i powędrować w świat. Po drodze spotyka dzieci, które opiekują się nim zimą. W niedługim czasie z brzydkiego kaczątka wyrasta piękny, królewski łabędź i dołącza do swoich braci łabędzi.???????????????????????????????
Baśń H.Ch. Andersena uczy nas brakującej w dzisiejszym świecie tolerancji, wskazuje na konieczność wyrozumiałości dla czyjejś odmienności, pokazuje cierpienie osób odrzuconych, zachęca do pokonywania uprzedzeń, wynikających z prostych, nieistotnych różnic. Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych, dowiedziały się, m.in. jak wygląda marionetka, kukiełka, pacynka.
linia-pozioma
18paź/16

Pasowanie klas pierwszych

W czasie obchodów Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie: Eryk Kopliner, Bartek Tatka, Marika Kolenda, Paulina Wójcik, Weronika Kabat, Natalia Mazurek, Martyna Hojnowska i Jarek Florek, zostali pasowani przez Panią dyrektor Ilonę Zygadło na uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bydgoszczy.

Wszystkim nowym uczniom gratulujemy i życzymy samych radości i sukcesów.
???????????????????????????????linia-pozioma
12paź/16

Wyspa piratów

Pod takim tytułem rozpoczęły się cykliczne zabawy „Świetlicowy zawrót głowy” pod kierownictwem pani Eweliny Rogalskiej i Anny Pawlikowskiej :) Nasi uczniowie podczas tych zajęć wykonali samodzielnie pirackie czapki, rozegrali papierową bitwę z nieprzyjacielem, który chciał porwać skarb oraz wybrali się na poszukiwania cennych monet, za które kupili tajemniczą skrzynię. Po otwarciu okazało się, że są tam drobne smakołyki. Piratom bardzo podobała się taka nagroda :)  zobacz foto

20161010_150742_resizedlinia-pozioma

10paź/16

Zumbowe poniedziałki

To, że Zumba uzależnia wie już każdy uczeń w naszej szkole. Możemy zatem powiedzieć – że wszyscy jesteśmy uzależnieni. Ale od…Zumby. Bez zumby nie możemy już żyć. W każdy poniedziałek mamy tzw. Zumbowe poniedziałki, które prowadzi pani Emilia Okońska.

zumbowe-poniedzialki-6

Tajemnicą Zumby jest to, że pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, a zarazem poprawić kondycję i … schudnąć. Najbardziej charakterystyczną cechą Zumby jest jej prostota, która pozwala każdemu uczestnikowi na czerpanie przyjemności z wykonywanych ćwiczeń. Nie trzeba znać się na tańcu, ponieważ proste kroki są bardzo łatwe do nauczenia. Dodatkowo latynoamerykańskie rytmy nie pozwalają nikomu stać w miejscu. Kolejną zaletą Zumby jest także to, iż jest ona przeznaczona dla każdego. Zatem – tańczmy wszyscy :) foto :)

zumbowe-poniedzialki-5

linia-pozioma

10paź/16

Kornelki znowu na szlaku…

Tym razem 8 października wybraliśmy się na XXI pieszy rajd Szlakiem Bydgoskich Pomników Przyrody.

Wędrowaliśmy wypatrując kolejnych, rzadkich i starych drzew m.inn.: perełkowca japońskiego, katalp zwyczajnych, 11 dębów szypułkowych, kasztanowca białego. Finalne zdjęcie zrobione zostało pod najstarszym drzewem w Bydgoszczy ponad 450 letnim „Bydgoskim Bartkiem” (obwód pierścienicy 625cm) przy ul. Toruńskiej.

kornelki rajd_wszyscylinia-pozioma

06paź/16

Warsztaty pszczelarskie

5 października br. uczniowie klas Ia, Ib i IIIa uczestniczyli w warsztatach poświęconych pszczołom. Dzieci obejrzały ul demonstracyjny, nałożyły okrycia głowy pszczelarza i poznały przyrząd do odymiania pszczół – podkurzacz. Widziały olbrzymie gniazdo os, poznały różnice między pszczołą miododajną a dziką, próbowały różnych gatunków miodów. zobacz foto :)

warsztaty-pszczelarskie-2

linia-pozioma

27wrz/16

Zajęcia w sali terapeutycznej

Dzisiaj, klasa IIIg uc pod kierownictwem wychowawcy zrobiła swoje, pierwsze, szkolne pranie i prasowanie w sali terapeutycznej. Dziewczęta skorzystały z nowo zakupionej pralki i żelazka. Przed rozpoczęciem pracy dokładnie zapoznały się z instrukcją obsługi sprzętu AGD, opisem kapsułek piorących oraz programami prania i prasowania. W czasie prania dziewczynki pilnie obserwowały zmiany programu pralki oraz przyszywały guziki. Lekcja wypadła rewelacyjnie. Dziewczęta przybliżyły sobie praktyczną wiedzę dotyczącą prac domowych.

3uc3

Klub „Haczyk i pętelką” rozpoczął dziś swoją działalność przygotowaniem do szycia poduszki-serce.  Ania skroiła wcześniej przygotowany i uprany kupon materiału przez odrysowanie szablonu serca. Potem nawlekała starannie igłę  nitką i rozpoczęła żmudną pracę ręcznego szycia. Atmosferę w czasie zajęć umilała muzyka z radia oraz gorąca malinowa herbata w ten chłodny poranek. fotogaleria :)

linia-pozioma