07kwi/15

Sport to zdrowie…

Nasi podopieczni wiedzą dokładnie, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna i ćwiczenia na świeżym powietrzu przyczyniają się do poprawy kondycji i wydolności organizmu. Systematyczne, ale niemęczące ćwiczenia fizyczne chronią serce, zapobiegają otyłości, budują tężyznę i poprawiają samopoczucie. Korzyści zdrowotne i estetyczne z regularnego uprawiania sportu są wymierne. Nasi milusińscy polecają jazdę na rowerze… więcej zdjęć…

zajęcia wf (6)

linia-pozioma

27mar/15

Niezwykłe powitanie wiosny…

28 marca 2015r. w najbliższą sobotę w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się charytatywna akcja promocyjna zaprzyjaźnionej z nami Fundacji Grażyny Piechockiej – Kranc „Radosne Dzieciństwo”, oczywiście przy współudziale naszej szkoły.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i do wzięcia udziału w różnych zajęciach o tematyce wiosenno-świątecznej:) W programie m.in.:

  • występy wokalno - muzyczne i taneczne naszych podopiecznych,
  • zajęcia plastyczne (kolorowanie świątecznych ilustracji, wykonywanie wielkanocnych palemek i pisanek),
  • malowanie dziecięcych twarzy.

Chętni będą mogli uwiecznić swój radosny i niezwykły uśmiech w teledysku pt.: „Zarażaj uśmiechem”. Dzięki uprzejmości Galerii Pomorskiej zostaną zaprezentowane prace naszych uczniów, które zostały wykonane w ramach zajęć „Terapia przez sztukę”.

leba5

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!!! :)

linia-pozioma

25mar/15

Dzień Wody 2015r.

24 marca br. nasi podopiecznie świętowali Światowy Dzień Wody. Jest to cykliczna impreza, którą organizujemy w naszej placówce co roku. Celem obchodów jest pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w naszym kraju często bywa marnotrawiona. Natomiast dostęp do czystej wody jest luksusem w krajach borykających się z biedą, skutkami konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych. Dynamiczny i niekontrolowany rozwój może doprowadzić do degradacji cennych zasobów przyrody. Dlatego chcemy, by nasi uczniowie zwracali uwagę na konieczność realizacji zagadnień zrównoważonego rozwoju i żeby pamiętali o przyszłych pokoleniach, świadomie korzystając z bogactwa natury, by ich nie umniejszyć.

Dzień wody 15r (6)

Celem jaki postawiliśmy sobie jako organizatorzy jest przekazanie naszym podopiecznym wiedzy o wodzie w ciekawej formie oraz uświadomienie szczególnie młodych ludzi jak istotną rolę odgrywa ona w życiu i gospodarce. Wszyscy obecni w szkole ubrani byli na niebiesko. Tego dnia uczniowie brali udział w zajęciach poświęconych w/w tematyce, zorganizowano dla nich szereg doświadczeń i konkursów, m.in. „Różne stany skupienia wody”, „Znaczenie wody w życiu człowieka”.

Obchody Światowego Dnia Wody podsumowano na uroczystym apelu, gdzie zostały wręczone dyplomy i nagrody oraz wybrano najpiękniejszą Panią Wodę i Pana Wodnika. Zobaczcie sami…Dzień wody 15r (11)

linia-pozioma

21mar/15

Wiosna na sportowo…

20 marca, już po raz czwarty odbyła się impreza integracyjna WIOSNA NA SPORTOWO. Uczniowie mieli okazję, nie tylko dowiedzieć się, jak ważny w życiu jest sport, ale i poznać wielkich mistrzów – kolarza Marka Leśniewskiego, medalistę MŚ, igrzysk olimpijskich, mistrza Polski, zwycięzcę Tour de Pologne i Roberta Stępniaka, triathlonistę, organizatora zawodów w Borównie, prawdziwego ironmana. W tym roku promowałyśmy rower! Nasi uczniowie mają w szkole do dyspozycji rowery rehabilitacyjne, które tego dnia mogły po raz pierwszy wypróbować. Dzieciaki mogły również z bliska obejrzeć rowery profesjonalne, jak również medale i stroje sportowe, wypożyczone z Galerii Sportu Bydgoskiego.

SONY DSC

Piosenką „Rowery” uczniowie powitali gości, a później zostali oni zaproszeni do wzięcia udziału w konkursach (pisanie autografów na czas, rysowanie rowerów), a także do odpowiedzi na pytania na temat życia sportowca, posiłków, treningów… Sportowców poproszono również o ocenę prac międzyszkolnego konkursu „Mój Rower”. Te zadania umiliły występy zespołu „Kujawiacy” – z rowerem w choreografii, jak i układ taneczny do piosenki „Rowery dwa”. Mistrzów obdarowano takimi medalami, których nigdy wcześniej nie dostali – a którymi cieszyli się najbardziej ze wszystkich! Wszyscy zostali poczęstowani tortem z cukierni „Chmielewscy”, a do wspaniałej zabawy przygrywał zaprzyjaźniony DJTEAM.

Uczniowie ZS30, jak i licznie przybyli z innych placówek, również mogli obchodzić ten dzień czynnie. Brali udział w aerobiku, zajęciach plastycznych związanych z rowerami, ćwiczyli jazdę na rowerach – rehabilitacyjnych, stacjonarnych, biegowych, hulajnogach. Dzięki współpracy z WORD w Bydgoszczy, dzieci wraz z instruktorami mogły zaznajomić się z zasadami ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy! zobacz zdjęcia…

SONY DSC

WIOSNA NA SPORTOWO i międzyszkolny konkurs „Mój Rower”, odbyły się dzięki Bydgoskiemu Grantowi Oświatowemu.

Edyta Podworska, Patrycja Zastempowska, Joanna Zboinska

linia-pozioma

19mar/15

Wizyta w Muzeum Farmacji – zajęcia projektowe „Aktywny w szkole – twórczy w życiu”

18 marca 2015r. uczniowie uczestniczący w zajęciach wyrównawczych z chemii pod opieką pani Kasi Józwiak odwiedzili Muzeum Farmacji „Pod Łabędziem”. Powstało ono w 2003 roku w 150 rocznicę założenia apteki. Urządzono je na aptekarskim zapleczu, na które składa się pięć pomieszczeń: dawna zielarnia, laboratorium galenowe, biblioteka muzealna, receptura oraz zaaranżowany na salę wystawową korytarz. zdjęcia…

  • Laboratorium galenowe (jedyne w Polsce) – to miejsce, w którym wytwarzano leki i preparaty z surowców roślinnych, zwierzęcych i mineralnych, według ściśle określonych przepisów, zamieszczonych w dawnych receptariuszach. Zachowało się ono w stanie niemal nie zmienionym od czasu swego powstania wraz z przyrządami do wytwarzania maści (w tym 70-letnia maszyna), tabletek, czopków, nalewek i syropów (większość z nich działa do dziś). Jednym z ciekawszych okazów jest tabletkarka firmy Fritz Kilian z 1905 roku.
  • Zielarnia – znajdują się tu narzędzia aptekarskie, używane w przeszłości do produkcji leków ziołowych: noże do ziół, moździerze i bogata kolekcja wag. Na ścianach wiszą XIX-wieczne ryciny Jana Harasimowicza, wyobrażające pracę dawnych aptekarzy, a na półkach i regałach stoją zabytkowe naczynia laboratoryjne: szklane kolby, probówki, menzurki, infuzorki, filtry, puszki i wyciskarki do ziół, porcelanowe i kamionkowe butle na wodę destylowaną. Są tu również XIX-wieczne zielniki oraz dyplomy medyczne.
  • Biblioteka muzealna – znajduje się tu ponad 3000 woluminów poświęconych farmacji i medycynie oraz ich historii.

Muzeum Farmacji (7)

linia-pozioma

18mar/15

Klub Rodzica, zaprasza :)

Szanowni Rodzice!

Informujemy, iż od marca tego roku Koło Wsparcia Rodziców połączyło się z Klubem Rodzica.

Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie Klubu Rodzica już 25 marca.

linia-pozioma

Wiosenna metamorfoza

Klub Rodzica wraz z uczniami Technikum Fryzjerskiego zapraszają chętnych rodziców na pakiet zabiegów fryzjerskich:
- mycie, strzyżenie, modelowanie, koloryzacja

25 marca w godz. 15.00 – 18.00

w

ZS nr 1 Technikum Fryzjerskie
pracownia nr 4
ul. Nakielska 11

Prosimy o zabranie ze sobą:
• ręcznika
• farby do włosów

Bądź piękna/y na wiosnę :)

linia-pozioma

16mar/15

„Wiosna na sportowo”

Serdecznie zapraszamy na IV edycję międzyszkolnej imprezy integracyjnej WIOSNA NA SPORTOWO, realizowanej dzięki BGO. Dnia 20 marca 2015 r. spotykamy się wszyscy o 9.15 w sali gimnastycznej. W tym roku gościmy olimpijczyka, p. Marka Leśniewskiego - kolarza szosowego i prawdziwego ironmana, triathlonistę - p. Roberta Stępniaka. Będziemy również, z instruktorami WORD w Bydgoszczy, doskonalić znajomość ruchu drogowego oraz jazdę na rowerach. Do zajęć tanecznych zagra DjTeam. Pamiętajcie o strojach sportowych!

wiosnanasportowo2014 (8)

linia-pozioma

08mar/15

Szkolne Rekolekcje

„Jezus moim lekarzem”.

W dniach  9-11.03.2015  w godz. 9.00 do 12.30 odbędą się rekolekcje szkolne, które poprowadzi ks. Janusz Tomczak Diecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych i ks. proboszcz Ryszard Pruczkowski.

W środę 11.03 serdecznie zapraszamy Rodziców na Mszę Świętą o godz. 11.15, która będzie sprawowana w sali gimnastycznej. 

linia-pozioma

07mar/15

Dzień Kobiet

Z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet wszystkim Paniom, tym dużym i tym małym, życzymy wszystkiego dobrego.

„Tajemnicą jesteś,
Z księgi czarów – zbiegłą,
Mgłą zaklętą,
Którą nieliczni tylko przejdą.
Kobieto – puchu marny,
A nie do zdobycia.
Kobieto – ile w tym słowie
- piękna, miłości i życia”.

linia-pozioma