26wrz/16

Niecodzienne zajęcia w ogrodzie zoologicznym…

26 września 2016r. uczniowie klas gimnazjum uczestniczyli w niecodziennych zajęciach w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku. Nasi podopieczni wzięli udział w lekcji języka polskiego i biologii, które poprowadziły pani Kasia Józwiak i Renia Makowska. Zadaniem uczniów była obserwacja zwierząt, a później rozwiązanie krzyżówki i kart pracy. Zadania wcale nie były łatwe, ale nasi milusińscy poradzili sobie wzorowo. Wszystko sumiennie fotografowała nasza Zuzia. To była niezwykła lekcja :) fotorelacja :)

zoo-3

zoo-21

linia-pozioma

16wrz/16

Sprzątanie Świata 2016 za nami…

23 edycja akcji Sprzątania Świata w tym roku odbyła się pod hasłem „Podaj dalej – drugie życie odpadów”. Głównym przesłaniem akcji było:

  • promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
  • unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
  • uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności,
  • daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza,
  • zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Nasi podopieczni tradycyjnie już sprzątali teren wokół szkoły, zwracając szczególną uwagę na segregowanie odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania. Odbył się także konkurs plastyczny pod hasłem „Przyroda nie jest mi obca – zielone płuca Bydgoszczy”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas obchodów Święta Drzewa, które już niedługo :)

sprzatanie_swiata_2016_2_l

linia-pozioma

15wrz/16

Wodny spacer po Brdzie

Uczniowie klas życia wzięli udział w nietypowym „wodnym” spacerze po Brdzie. Był to rejs Tramwajem Wodnym. Bydgoski Tramwaj Wodny stał się jedną z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – z wody – przyciąga z roku na rok coraz więcej Bydgoszczan, a także turystów z najdalszych miast Polski, a nawet spoza kraju. Dla naszych uczniów była to niezwykła przygoda :)

rejs-tramwajem-1Na uwagę zasługują jednostki pływające, które obsługują trasy tramwaju wodnego. Linie „Słoneczna” i „Staromiejska” obsługiwane są statkami o napędzie solarnym, zaś linia „Wschodnia” obsługiwana jest zabytkowym statkiem m/s Bydgoszcz. Przystanek początkowy dla wszystkich tras umiejscowiony jest na Rybim Rynku. Bilety na rejsy sprzedawane są na pokładzie statków przez umundurowana załogę.

rejs-tramwajem-3

linia-pozioma

01wrz/16

Nowy rok szkolny 2016/2017 uroczyście powitany!!!

1 WRZEŚNIA 2016!

Rozpoczęliśmy dziś nowy rok szkolny 2016/2017. Pan Jacek Nowakowski  słonecznie powitał uczniów, rodziców,opiekunów i nauczycieli. Zabrał wszystkich w niecodzienną podróż szlakiem wakacyjnych wspomnień. Opowiedział  o czekających nas wyzwaniach i szkolnych przygodach, których uczniowie już nie mogą się doczekać. Pani Dyrektor Ilona Zygadło życzyła nam radości z codziennego odkrywania, doświadczania i przeżywania. Nasza szkolna rodzinka powiększyła się o nowych uczniów, których powitaliśmy dziś balonami, upominkami i najszczerszymi uśmiechami. Było dziś gwarno i wesoło! Z uśmiechem rozpoczynamy kolejny rok szkolnych przygód!

galeria foto

„Już po wakacjach!
I lato już za nami.
Nie można go zatrzymać
tęsknotą, ani łzami…
Znów budzik – stary zrzęda –
obudzi was o świcie,
tornistry i plecaki
książkami wypełnicie
i dzień za dniem popłynie.
I nogi opalone
podrepczą znów do szkoły,
choć wolą w inną stronę…
Ja wiem, że duża przerwa
nie może wam zastąpić
boiska, lasu, piłki,
rozgrzanej słońcem łąki.
Lecz macie tu kolegów
do zabawy i rozmowy –
w tym roku szkolnym znowu
przybędzie kilku nowych!
I będą też wycieczki.
I szkolne przedstawienia!
To wszystko nie są chyba
powody do zmartwienia?

A wkrótce nowe kapcie
znów staną się za ciasne…
Czas w szkole szybko zleci!
- Jak zeszły rok?
- No jasne!”

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017 UROCZYŚCIE POWITANY!

linia-pozioma

28sie/16

Witaj szkoło…

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1.09.2016 o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Wcześniej, bo o godzinie 8.00 odbędzie się Msza Św. w intencji naszych uczniów, rodziców i pracowników szkoły w parafii p.w. Bożego Ciała.

obrazek11

linia-pozioma