20lis/14

21 listopada – Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Już w piątek obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest on obchodzony już w ponad 180 krajach. Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty i zwyczajny sposób, wystarczy tylko uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienne życie inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajmy rękę koleżance lub koledze, sąsiadce przytrzymajmy drzwi, zróbmy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia”. Choć ten jeden dzień w roku bądźmy uprzejmi dla każdego i obserwujmy jak miło się wówczas żyje…  Starajmy się być jednak tacy na co dzień :)

DSC04110

linia-pozioma

20lis/14

Aerobik na przerwie

Pani Joanna Cieślik zaprasza  na aerobik w każdy czwartek na przerwie o 13.20. Oferta skierowana jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Ćwiczenia odbywają się przy dobrze dobranej muzyce. Można się zrelaksować i zdrowo spędzić przerwę :) ! Zapraszamy!

aerobik2aerobik4

linia-pozioma

15lis/14

16 listopada – Dzień Tolerancji

Już jutro tj. 16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jest to świętoustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995r. z inicjatywy UNESCO. Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości narodowej. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

Obchody Dnia Tolerancji mają na celu:

  • znalezienie głębszych przyczyn nietolerancji,
  • zmobilizowanie opinii publicznej na rzecz tolerancji i informowania jej o niebezpieczeństwach związanych z objawami nietolerancji,
  • wypracowanie praktycznych wskazówek dla rządów, naukowców i instytucji publicznych, w celu umożliwienia im znalezienia rozwiązań.

banner1

 

linia-pozioma

15lis/14

Zajęcia wychowania fizycznego w klasie 3 życia gimnazjum

Głównym celem zajęć wychowania fizycznego  jest ogólny rozwój sprawności fizycznej, poprawa stanu zdrowia, kondycji i koordynacji ruchowej dzieci. Ważny jest też wszechstronny rozwój osobowości, ale i poszerzenie możliwości ruchowych służących doskonaleniu gier zespołowych. W trakcie aktywności ruchowej ujawniają się potencjalne możliwości młodzieży związane ze zdolnościami motorycznymi i wydolnością fizyczną, dlatego obok rozwoju sprawności ogólnej na zajęciach jest rozwijana właśnie sprawność ukierunkowana. więcej zdjęć…

Uczniowie poprzez pełnienie różnych ról związanych z aktywnością ruchową mogą się sprawdzić przy jednoczesnym swoim rozwoju i odkrywaniu uzdolnień oraz zainteresowań. Podczas zajęć z użyciem piłek dziewczęta i chłopcy uczą się zdrowej rywalizacji, zasad fair play, umiejętności współpracy i tolerancji przejawiającej się w poszanowaniu innych.

DCIM100GOPRO

linia-pozioma

31paź/14

Pamiętajmy o tych, którzy odeszli…

SONY DSC

„…Do butów czepiają się liście
jak dusze żebrzące o litość
a zniczów języki
liżą płachtę dymną
przypaloną wonią kadzideł

chryzantemy drobnolistne
w zimnym uścisku
całują cmentarne tablice

w procesji zawodzą pacierzem
co ma nieść się błagalnie ku niebu
o litość dla świętej ziemi
w której położeni
najbliżsi…

… i najdalsi
gdzieś za oceanami 

wszystkim
daj pokój Panie –
i tym nie pogrzebanym
a zwłaszcza
nie rozgrzeszonym
największą łaskę podaruj
w dniu Świętych Obcowania…”

linia-pozioma

31paź/14

„Żyj smacznie i zdrowo” – Dzień Dyni

30 października 2014r. w ramach realizacji zadań programu „Żyj smacznie i zdrowo” zorganizowano dla uczniów klas 0 – 3 Dzień Dyni.

Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi to warzywo, jaki ma kształt, nasiona, kolor i wielkość. Poznały jego walory odżywcze i smakowe. Każdy mógł obejrzeć przekrój dyni, sam wyciągnąć z niej pestki. Wszyscy smakowali nasion prażonych i łuskanych, dynię marynowaną. Największą atrakcją był dżem z dyni. Uczniowie klasy 3 ż a przygotowali inscenizację wiersza Marii Konopnickiej pt. „Dynia”. Zorganizowano dla uczniów zabawy ruchowe z dynią w roli głównej, tańce i malowanie dyni na folii. Na koniec imprezy wybrano królową i króla Dnia Dyni – zostali nimi Julka i Damian!

Imprezie towarzyszyła wystawa prac konkursowych „Najpiękniejsza dynia”.

Organizatorki: E. Podworska, J. Zboinska, K. Przyborowska

więcej zdjęć…

Dzień Dyni 14r. 13

Dzień Dyni 14r. 10

linia-pozioma

30paź/14

Pamiętajmy o Dolinie Śmierci

1400 mogił, 1400 ofiar, 1400 nazwisk. O dolinie śmierci niemal każdy słyszał, ale nie każdy o tym miejscu pamięta. Jesienią jest to szczególnie potrzebne, gdyż groby przykryte są spora ilością liści, które pospadały z drzew.
29 października 2014r. nasi wolontariusze z klasy II Gimnazjum wraz z panią Ewą Klimczak i panią Martyną Karwowską-Pabianek zgłosili się do uporządkowania tego niezwykłego miejsca. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wspaniałej współpracy chłopców zamiatanie, grabienie i zbieranie liści poszło bardzo sprawnie i w przyjemnej atmosferze. Naszą pracą mogliśmy upamiętnić ofiary, a także to, co stało się w 39-tym roku. Z pewnością jest to element patriotyzmu. zobacz film i zdjęcia…
DCIM100GOPRO
Opiekunowie:
mgr Ewa Klimczak
mgr Martyna Karwowska-Pabianek
linia-pozioma
30paź/14

Pierwsze spotkanie Klubu Rodzica

30 października odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Rodzica, podczas którego zgromadzone mamy mogły zrelaksować się przy masażu twarzy wykonanym przez panią Ewelinę Kowalczyk.  Masaże twarzy oprócz właściwości rozluźniających są jeszcze świetnym sposobem na ujędrnienie skóry i zapobiegają utracie owalu twarzy.Masaż może być też ratunkiem dla opuchniętej twarzy, pomoże jeśli borykamy się z workami i opuchlizną pod oczami. Poprawi też ukrwienie i może sprawić, że będziemy dłużej cieszyć się młodszymi rysami.
Zdecydowanie warto spróbować. 10 minut poświęconych na masaż w ciągu dnia to niewiele, a kiedy już opanujemy tę technikę możemy wykonywać go przed snem w łóżku lub oglądając film. Być może warto nauczyć masażu swojego partnera lub przyjaciółkę i wykonywać go nawzajem?

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Czwartkowe spotkanie było także świetną okazją do wspólnych rozmów na rożne tematy. W każdym spotkaniu Klubu Rodzica będzie brała udział pani psycholog Martyna Karwowska-Pabianek, która także będzie oferowała swoją pomoc rodzicom. Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania Klubu Rodzic oraz zachęcamy do wspólnego wybierania tematyki dalszych spotkań.
DCIM100GOPRO
mgr Martyna Karwowska-Pabianek
mgr Ewelina Kowalczyk
linia-pozioma