25maj/15

Dla wszystkich Mam…

Kim jest ta miła pani, zgadnijcie moi kochani?
Chorym poprawia poduszki, choć nie jest pielęgniarką.
Smaży wspaniałe racuszki, choć wcale nie jest kucharką.

Uczy nas różnych robotek, choć nie jest panią ze szkoły.
I zna lekarstwo na smutek, od razu jesteś wesoły.
Wkłada nam od niechcenia cukierek w kieszeń fartuszka.
Spełnia nasze życzenia jak dobra wróżka.
A kiedy wkłada sukienkę nową i uśmiech oczy jej rozjaśnia
To myślę, a może to królowa na chwilę wyszła z baśni?
A to jest przecież moja mama tylko rysunek ją pomniejsza.
Ale jest przecież taka sama tylko ,że dużo ładniejsza.

banner1

 Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!!! :) zobacz film…

Mamy jeszcze jedną niespodziankę dla naszych Mam. Zapraszamy do obejrzenia galerii porterów, które stworzyły Drogie Mamy – Wasze Ukochane Dzieci. To tylko niewielka jej część. Na dalszą – zapraszamy do Nowej Galerii, którą znajdziecie na parterze naszej szkoły.

Dzień Mamy 15r (1)

Dzień Mamy 15r (2)

Dzień Mamy 15r (4)

linia-pozioma

20maj/15

Kolejne spotkanie z Internetowym Teatrem

19 maja o godz. 11.00 w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół nasi uczniowie oglądali spektakl „Mała Syrenka” z Teatru Lalek ARLEKIN w Łodzi. Przedstawienie zrealizowane zostało w klasycznej baśniowej scenerii. Wzruszającej historii o małej mieszkance podwodnych głębin zakochanej w księciu towarzyszyła prawdziwie, niezwykła podmorska muzyka.

Intrygująca scenografia pozwoliła naszym uczniom widzom przenieść się do fantastycznego świata głównej bohaterki. ”Mała Syrenka” to piękna, smutna baśń o miłości i poświęceniu.

linia-pozioma

18maj/15

Dzień otwarty w ZUS dla osób niepełnosprawnych

20 MAJA 2015 W GODZ. 9.00 – 14.00

Oddział ZUS przy ul. Konopnickiej 18 a w Bydgoszczy zaprasza serdecznie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na konsultacje ze specjalistami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz innych organizacji pozarządowych realizujących zadania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Będą oni udzielać informacji dotyczących świadczeń z ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Doradzą również jak efektywnie szukać pracy i optymalnie przygotować się do procesu rekrutacji. Eksperci poinformują o różnych formach dofinansowania ze środków PFRON oraz możliwościach uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach Funduszu.

E. Kuprianowicz

http://zs30.pl/wp/wp-content/uploads/2014/05/linia-pozioma.png

17maj/15

„Aktywny w szkole – twórczy w życiu” – wycieczka Ziemia Chełmińska – Zamki Krzyżackie

W sobotę 16 maja br. uczniowie biorący udział w projekcie „Aktywny w szkole – twórczy w życiu” uczestniczyli w wycieczce Ziemia Chełmińska – Zamki Krzyżackie.

IMG_20150516_115218

Program wycieczki zakładał poznawanie atrakcji turystycznych Ziemi Chełmińskiej w ramach ścieżki tożsamości regionalnej i wychowania patriotycznego w projekcie „Aktywny w szkole – twórczy w życiu”.

IMG_20150516_100803

Wycieczkę  rozpoczęło zwiedzanie parku w Ostromecku, gdzie uczniowie mogli zobaczyć urokliwy park włoski i angielski oraz Pałac Barokowy Stary i Pałac Klasycystyczny Nowy. Kolejnym punktem wycieczki był Starogród, a tu Kościół św. Barbary, pozostałości grodu, panorama doliny dolnej Wisły. Następnie uczniowie udali się do Chełmna – miasta zakochanych, gdzie zwiedzili Stare Miasto. Nie mogło oczywiście zabraknąć chwili wytchnienia na słynnej ławeczce. Ostatnim punktem zwiedzania był Zamek w Świeciu, w którym udało się wejść na jego wieżę widokową wszystkim uczestnikom wycieczki. więcej zdjęć …

Humory dopisały wszystkim, podobnie jak pogoda. Było wspaniale. Następna wycieczka już 30 maja. Do zobaczenia :)

linia-pozioma

10maj/15

Wiosenne prace w ogródku

Już wiosna. Pracę w ogródku szkolnym rozpoczęli uczniowie klas  III żb i III ża pod opieką wychowawców  Patrycji Zastempowskiej, Sylwi Kowalskiej, Katarzyny Przyborowskiej i Karoliny Rozpędowskiej. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uporządkowali teren ogródka po zimie i zasiali warzywa oraz  kwiaty. Czekamy na polny :)

 

Praca w ogrodzie (2)

Praca w ogrodzie (3)Praca w ogrodzie (4)

linia-pozioma

08maj/15

70 rocznica zakończenie II wojny światowej

8 maja 2015r. przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, wojskowych i kościelnych uczcili na placu Wolności 70 – rocznicę zakończenia II wojny światowej. Nie zabrakło tez przedstawicieli naszej szkoły.

Nasi uczniowie uczestniczyli we Mszy Św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Po niej nastąpiło przejście na plac Wolności, gdzie odbył się uroczysty apel dla upamiętnienia tego doniosłego wydarzenia. Wszystkim uczniom biorącym udział, tym, którzy wykazali się patriotyczną postawą składamy gorące podziękowania. zobacz foto70rocznicaIIws (4)

linia-pozioma