09Sty/18

„Z żywiołami przez rok cały” – ziemia

Na zajęciach autorstwa pani E. Kuprianowicz realizowana jest innowacja pedagogiczna zatytułowana „Z żywiołami przez rok cały”. Uczniowie poprzez zabawę, samodzielne odkrywają i bezpiecznie obcują z żywiołami. Do tej pory zrealizowano następujące tematy: Podróż przez cztery żywioły; Ziemia nasza planeta; Mały badacz ziemi; Jak czuję ziemię; Widoczek w ziemi; Projekt dżdżownica; Malowanie ziemią; Kiełkujące nasionko; Ziemia w słoiku; Gliniane obrazki; Skarby ziemi sól i węgiel; Skarby ziemi sól, węgiel i kreda; Zabawy kamieniami. Fotorelacja w galerii.

ziemia

 

 

 

26Gru/17

Świąteczne kartki nagrodzone

Na coroczny konkurs organizowany przez prezydenta wpłynęło 76 prac z 10 bydgoskich szkół podstawowych. Zadanie polegało na stworzeniu kartki świątecznej która stanie się oficjalną kartką bożonarodzeniową prezydenta Bydgoszczy i przewodniczącego Rady Miasta. Nasi dwaj uczniowie zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy Andrzejowi Mazurkowi i Jarosławowi Florkowi 🙂 !!!

 

 

19Gru/17

Podsumowanie roku 2017

Pod koniec grudnia odbyło się PODSUMOWANIE ROKU 2017- ROKU WISŁY, ROKU TADEUSZA KOŚCIUSZKI I JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO.
Klasy 5,6 SP, GIM i PP wykonywały zadania w zespołach,
tworzyły plakaty i dokonały prezentacji swoich prac. Następnie oglądały filmy o naszej najdłuższej  polskiej rzece i naszych dzielnych Polakach. Na apelu klasy odebrały dyplomy a wyróżnieni uczniowie upominki. Podsumowanie ROKU 2017 przygotowała klasa 3 GIM. z pp. R. Makowską i A. Lewandowską.
28Lis/17

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Miś jest przyjacielem wszystkich dzieci,  zatem zorganizowaliśmy urodzinowe przyjęcie. Obejrzyjcie sami ….

 

 

 

 

14Lis/17

Podsumowanie konkursu „Wianek dla pani Jesień”

Jesienne pora roku zawitała już na dobre. Deszcz dzwoni w szyby, wiatr targa liście, a w naszej szkole wesoło i kolorowo od wianków jesiennych. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i wkład pracy. Wybrano po jednej pracy z każdej kategorii oraz postanowiono przyznać również wyróżnienia. Gratulujemy!

W klasach 0-III

Adrianna Kuśpa – nagroda

Marika Kolenda – wyróżnienie

W klasach IV-VII

Adrianna Świderska – nagroda

Adrianna Niemczewska – wyróżnienie

W klasach gimnazjalnych

Wiktoria Lempek – nagroda

Paulina Leśniewska – wyróżnienie

 

10Lis/17

99 rocznica odzyskania niepodległości

To ważne wydarzenie patriotyczne obchodziliśmy bardzo uroczyście. Uczniowie odświętnie ubrani wzięli udział w apelu i patriotycznej lekcji. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” obejrzeliśmy historyczną prezentację. Następnie wypełniliśmy mapę niepodległej Polski i śpiewaliśmy pieśni „My Pierwsza Brygada”, „Ułani, ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Wiersze o ojczyźnie przygotowali uczniowie z gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy wraz z paniami A. Lewandowską i R. Makowską. Na zakończenie była niespodzianka – tradycyjne marcińskie rogale.

11 listopada 2017

11 listopada 2017

03Lis/17

III Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

Dnia 25 października 2017r. odbył się III WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „PODEJMIJ WYZWANIE I PODRÓŻUJ BEZ SPALIN” , który został zorganizowany przez SOSW przy ulicy Granicznej w Bydgoszczy pod patronatem Urzędu Miasta Bydgoszczy Wydziału Zrównoważonego Rozwoju w ramach BYDGOSKIEGO GRANTU EKOLOGICZNEGO. Konkurs był skierowany do uczniów szkół specjalnych z województwa kujawsko – pomorskiego. Konkurs obejmował prezentację filmową oraz część plastyczną. Jury oraz uczestnicy Konkursu zostali oczarowani zachwycającym kreowaniem świata ekologicznego oraz perfekcyjnym zgłębieniem tematu. Podczas uroczystego podsumowania Konkursu, laureaci otrzymali nagrody indywidualne oraz dyplomy. Prace plastyczne z uczniami przygotowały pani Katarzyna Józwiak i Beata Haber, film z udziałem uczniów klasy V życia a przygotowała pani Joanna Konop.