17Wrz/18

Podziękowanie

Dzięki uprzejmości Firmy ASKLEPIOS nasza Szkoła została wyposażona w ławki parkowe oraz zewnętrzne i wewnętrzne kosze na śmieci. Podczas zajęć edukacyjnych w ogrodzie sensorycznym i podczas przerw śródlekcyjnych możemy się relaksować na wygodnych ławkach, a o utrzymaniu czystości na terenie szkoły przypominają nam estetyczne, kolorowe kosze. Zobaczcie sami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy za te praktyczne prezenty, dzięki którym miło spędzamy czas i dbamy o ład i porządek na terenie szkoły.

ASKLEPIOS https://eko-asklepios.pl

20Cze/18

„Dobry start” – wyprawka 300+

Dnia 01.06.2018 weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji Rządowego programu „Dobry start”. Świadczenie to będzie przysługiwało wszystkim uczniom do ukończenia 20 roku życia (lub do 24 roku życia w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności), którzy rozpoczną lub kontynuują naukę od 1 września 2018 roku w bydgoskich szkołach.

link do strony UM

23Maj/18

III Miejski międzyświetlicowy turniej gier i zabaw

Kolejny turniej w SOSW nr 3 już za nami 🙂 Zachęcił on uczestników do aktywnego spędzania czasu wolnego, wdrożył do zdrowej rywalizacji i zgodnej zabawy, a także zacieśnił więzi między placówkami. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat środowiska społeczno – przyrodniczego, zaprezentowali swoje umiejętności podczas wykonywania kolejnych zadań. Zajęli II miejsce. Gratulujemy!!! Zapraszamy do galerii foto.

22Maj/18

Kolory Wiosny

W piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości rozstrzygnięcia Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kolory wiosny „, który zorganizował Zespół Szkół nr 31 w Bydgoszczy.
W kolorowej i pachnącej wiosennymi kwiatami scenerii, wśród zaproszonych gości, rozdano nagrody i wyróżnienia za przygotowane przez uczestników prace plastyczne. Nasza uczestniczka Karolinka Maleska zaśpiewała piosenkę „Dmuchawce, latawce, wiatr…” Zobacz zdjęcia 🙂 🙂

22Maj/18

III Wojewódzki Turniej Gier Planszowych

17 maja uczniowie klasy III a gimnazjum pod opieką pani Kasi Józwiak wzięli udział w III Wojewódzkim Turnieju Gier Planszowych, którego organizatorem była Szkoła Branżowa I Stopnia nr 6 w Bydgoszczy.

W turnieju wzięło udział 8 szkół z naszego województwa. Uczniowie rywalizowali w II kategoriach – Warcaby oraz Znaj Znak i Pamięć. W kategorii Warcaby reprezentował nas Patryk Dadok, który walczył dzielnie, ale niestety odpadł w drodze do finału. W II kategorii reprezentowali nas Zuzia Biedzian, Gracjan Wal i Magda Rakowska. Magda doszła dzielnie do finału i zajęła II miejsce.

Dla wszystkich uczestników czekał „niebiański” poczęstunek oraz dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy!!! więcej zdjęć 🙂

16Maj/18

Wycieczka do Sienna

Dzisiaj odbyliśmy sentymentalną podróż do wsi z początku XX wieku. Poznaliśmy zwyczaje pszczół i tajniki pracy pszczelarza. Dziękujemy właścicielom Parku w Siennie za wspaniałą lekcję przyrody 🙂🙂 Zdjęcia z wycieczki w galerii.

15Maj/18

Internetowy Teatr TVP dla szkół

Dzisiaj transmitowano na żywo spektakl „Piotruś Pan” z Teatru Maska w Rzeszowie …czyli przyjaciel, który wlatuje przez okno i wcale nie chce dorosnąć, ale bardzo chce być kochanym. To spektakl muzyczny z elementami tańca stworzony i wyreżyserowany przez Annę Nowicką, laureatkę nagrody za najlepszy spektakl w teatrach lalkowych w Łodzi. Bardzo nam się podobało.