24paź/14

Kolejne spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców

23 października odbyło się drugie spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców, podczas którego mogłyśmy pod czujnym okiem pani Janczarskiej oraz pani Stanisławy Cieśla nauczyć się sztuki wykonywania talerzy, miseczek oraz ozdób z wikliny papierowej. Jak się okazało ich wykonanie nie jest aż tak skomplikowane i nie wymaga dużo wysiłku – wystarczy odrobina cierpliwości :)

Wszystkie wykonane prace będą wystawione podczas kiermaszu świątecznego, który zorganizowany będzie w Zespole Szkół nr 30. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby naszych uczniów. Zapraszamy wszystkich rodziców na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się już niedługo.

więcej zdjęć…

Martyna Karwowska-Pabianek

SONY DSC

SONY DSC

linia-pozioma

23paź/14

25 października – Dzień Kundelka

Uwaga! Już za 2 dni obchodzimy Dzień Kundelka. „W ramach obchodów Dnia Kundelka najczęściej organizowane są wystawy, gdzie właściciele dumnie prezentują swoje ukochane zwierzaki. Wiele schronisk zaprasza również na tzw. dni otwarte, zachęcając do odwiedzin i przygarnięcia bezdomnych piesków oraz ofiarowania wsparcia w postaci datków pieniężnych lub materialnych. W całej Polsce jest około 70 tysięcy bezdomnych psów – większość z nich straciła dom wskutek ludzkiej bezduszności i bezmyślności. Na szczęście część z nich ma szansę na znalezienie nowych rodzin i miłości, na którą każdy pies – kundelek czy rasowiec – z pewnością zasługuje”.

Pamiętajcie!!! Jeśli macie czworonogi, ale także inne zwierzątka – dbajcie o nie!!!

DSC04319

linia-pozioma

23paź/14

24 października – Międzynarodowy Dzień Roweru

Uwaga!!! 24 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Roweru. Zapraszamy wszystkich na wspaniałe trasy rowerowe w Bydgoszczy i okolicy. Święto Roweru ma wielu stałych uczestników, ale zaproście też inne osoby do tej formy spędzania czasu na świeżym powietrzu. To także doskonały czas na spotkania ze znajomymi, zarówno dla dzieci i osób starszych. Nie jest ważne kto dysponuje jakim rowerem. Bez względu na wiek, posiadany rower, czy możliwości zdrowotne możecie nawet spacerowym tempem, przejechać każdą trasę. Nawet jeśli ktoś słabiej się czuje, to ma okazję odetchnąć świeżym powietrzem i wyjdzie mu to bardziej na zdrowie niż gdyby został w domu.

SONY DSC

linia-pozioma

22paź/14

Kulisy filmu „Kulinarni odkrywcy”

Gotowanie nie musi wcale być trudne ani monotonne! To świetna zabawa zarówno dla małych jak i dla dużych. Nasi gimnazjaliści wcielili się w role aktorów do filmu, który ma szansę wygrać w konkursie organizowanym przez CH Tesco pt. „Kulinarni odkrywcy”. Uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy co już niedługo będziecie mogli obejrzeć w filmie. zdjęcia…
SONY DSC

Oprac. Martyna Karwowska-Pabianek

linia-pozioma

21paź/14

Talenty i pasje pracowników szkoły

Jeszcze tylko do 24 października można obejrzeć wystawę „Talenty i pasje pracowników szkoły”. Nauczyciele i pracownicy obsługi podzielili się z nami swymi wspaniałymi i różnorodnymi talentami m.in.: aranżacja ogrodu, rękodzieło, malarstwo, fotografia, czytelnictwo i historia, haft, sport…. Zobaczcie sami!

 

Wszystkim ARTYSTOM serdecznie dziękujemy.

pasje2014 (4)

 linia-pozioma

17paź/14

„Żyj smacznie i zdrowo” – Śniadanie z PCK

Dnia 16.10.2014r. skorzystaliśmy z zaproszenia pani Marii Kapuścińskiej z Polskiego Czerwonego Krzyża do wspólnego posiłku w ramach akcji „Śniadanie z PCK”. Z racji tego, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, każdy z nas z ochotą zjadł to, co przygotowali wolontariusze.  Dzięki temu dostarczyliśmy organizmowi energię na cały dzień.
SONY DSC
Opiekunowie: M. Karwowska-Pabianek, M. Przybylska, B. Drągowska

linia-pozioma

15paź/14

„Żyj smacznie i zdrowo” – Karmelowa Kraina i Żywe Muzeum Piernika

Dnia 15.10.2014r. uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji programu „Żyj smacznie i zdrowo” wybrali się na wycieczkę do Torunia.

Uczniowie zwiedzili najpierw Karmelową Krainę przy ul. Szewskiej 2. „Jest to pierwsza  Manufaktura  Słodyczy w Toruniu, gdzie produkcja  cukierków i lizaków odbywa się w całości ręcznie, na podstawie  receptur z XVII i XVIII wieku. Karmelowa Kraina jest niczym kraina marzeń i bajek,  a szeroka gama kolorystyczna i smakowa sprawia, że każdy łasuch czuje się tam jak w raju i w jednej chwili przypomina sobie słodkie smaki dzieciństwa. W ofercie są cukierki karmelki oraz lizaki o smaku m.in.: cytryny, wiśni, truskawki, winogrona, melona, arbuza, piernika. Słodycze te barwę uzyskują wyłącznie za pomocą barwników naturalnych pochodzenia roślinnego, przez co są zdrowsze od tych oferowanych na rynku”.

Kolejnym miejscem, które odwiedzili nasi uczniowie było Żywe Muzeum Piernika. Podczas zwiedzania muzeum uczestnicy wycieczki wzięli udział „…w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodawali miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a nawet szczyptę pieprzu… Potem zagniatali ciasto, rozwałkowywali, po czym zamknąwszy je w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku i Toruniu poczekali aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu….” Podczas pobytu w muzeum towarzyszył im i przekazywał tajniki piernikarskiej wiedzy „średniowieczny mistrz piernikarski oraz jego czeladnicy”.

Po sztuce wypiekania pierników przyszedł czas na spacer po Toruńskiej Starówce, gdzie uczniowie zobaczyli m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz, ruiny zamku krzyżackiego, Krzywą Wieżę, mury obronne, Smoka Toruńskiego, Teatr Baj. Zmęczeni, ale z dobrymi humorami uczniowie wycieczkę zakończyli smacznym obiadem w Mc Donald. Mamy nadzieję, że uda nam się tu wrócić w niedługim czasie…

zobacz zdjęcia…

Opiekunowie: K. Józwiak, K. Dąbrowska, R. Makowska

DSCN5383

DSCN5372

linia-pozioma

14paź/14

Marzenia się spełniają – FUNDACJA ECO TEXTIL OD WAS DLA WAS

Tak może powiedzieć jedna z uczennic naszej szkoły. Karolinka Maleska, bo o niej mowa – uczennica I klasy życia gimnazjum już od dawna marzyła o własnym rowerze. Napisała do Fundacji ECO TEXTIL od WAS dla WAS o swoim marzeniu i dnia 14 października jej marzenie się spełniło. W obecności całej społeczności szkolnej Karolinka odebrała niezwykły prezent. Był nim trójkołowy rower rehabilitacyjny „Dominik” ufundowany przez Fundację ECO TEXTIL od WAS dla WAS. Prezent,  w imieniu Fundacji,  wręczył Karolince pan Dariusz Floss (Firma Usługi Transportowe). Fundacja ofiarowała także dwa rowery dla uczniów naszej szkoły, za co ogromnie dziękujemy.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

linia-pozioma