27cze/16

Zakończenie roku szkolnego…

24 czerwca 2016r. uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016. Było bardzo radośnie i miło, wszakże rozpoczęły się upragnione wakacje :) Jednak nie brakowało też łez, ponieważ żegnaliśmy wielu naszych wychowanków. Wszyscy nasi absolwenci otrzymali pamiątkowe koszulki. Rozstrzygnięty został konkurs „Rodzic na medal” – została nim pani Katarzyna Elzanowska, która niestety też się z nami musiała pożegnać. Wyłoniono również „Ucznia roku”, którym została Kinga Jordan, już dzisiaj nasza absolwentka. fotorelacja i film

Koniec roku 16r (1)

Okres wakacji to czas zabawy, wypoczynku, relaksu. Życzymy wam niezapomnianych chwil, pełnych słońca i ciepłego piasku. WRACAJCIE DO NAS SZYBKO!!!

Koniec roku 16r (19)

linia-pozioma

07cze/16

I Bydgoskie Dni Energii

3 czerwca 2016r. klasa Ia gimnazjum wzięła udział w I Bydgoskich Dniach Energii pod opieką pani Beaty Haber. Celem wydarzenia było propagowanie idei oszczędzania energii, a także zapoznanie mieszkańców i przedsiębiorców z obecnie obwiązującymi normami, jak i zmianami, które czekają nas w dziedzinie poszanowania energii. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach i pokazach, które dotyczyły w/w zagadnienia. Fotorelacja :)

Wyspa Młyńska (13)

linia-pozioma

06cze/16

Wakacje tuż, tuż…

Przerwa wakacyjna to czas wypoczynku, relaksu, wyjazdów i zabawy. W związku z tym zorganizowano w szkole zajęcia profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, których głównym celem było kształtowanie umiejętności eliminowania zagrożeń i zachowań ryzykownych. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów zajęcia odbyły się z udziałem Straży Miejskiej. Omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem nad wodą, w górach i w lesie.

20160606_101257linia-pozioma

31maj/16

Metoda Klanzy

Nasza Kadra systematycznie pogłębia swoją wiedzę na studiach podyplomowych i  kursach oraz nieustająco doskonali swój warsztat pracy. W ostatnim czasie nasi pracownicy odbyli szkolenie z Metody Klanzy – „Maluchy rosną nie tylko wiosną”. To już nasze drugie spotkanie na warsztatach. Zdobyte umiejętności wykorzystujemy w pracy z naszymi wychowankami :) Zajrzyj do galerii, a zobaczysz jak było :)

Metoda Klanzy (1)

linia-pozioma

31maj/16

Bajkowa Bydgoszcz 2016r.

29 maja 16r. nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w plenerowej imprezie „Bajkowa Bydgoszcz”. Najpierw ulicami miasta przeszła parada uczestników upodobnionych do bajkowych postaci, a wśród nich także nasi uczniowie. Przemarsz kolorowej parady zakończył się na Wyspie Młyńskiej i tam na wszystkich uczestników czekały liczne zabawy, konkursy, emisje bajek, warsztaty naukowe oraz występy artystyczne. Zabawa była znakomita :) Zobacz fotorelację :)

Bajkowa Bydgoszcz 16r (9)

linia-pozioma